Koçluk

KOÇLUK

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilmiş olan koçluk eğitimlerini tamamlamış Koçlarımızla; kurumsal yapılanma projeleri dahilinde kişilerin gelişim alanlarında kurumsal koçluk projelerini uygulayabildiğimiz gibi, ihtiyaç duyan bireysel danışanlarımızla da koçluk çalışmalarını yürütebilmekteyiz.

Koçluğun özü; danışanın, arzuladığı hedeflere ulaşmaya çalışırken, etkin bir biçimde desteklenmesi ile kendisinde  oluşan tecrübenin / etkinin belirginleştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasıdır.

‘Bir insana öğretebileceğiniz hiçbir şey yoktur. Sadece birşeyleri kendi içinde keşfetmesine yardım edebilirsiniz.’

Galileo Galilei

Biz, kişinin kendi ve diğerleri arasında ortaya çıkan durumları algılama ve ayrıştırma üzerine farkındalığının tüm etkin müdahalelerin temeli olduğuna inanıyoruz. Böyle bir farkındalık koçluğun temel taşı ve bütünsel itici gücüdür.  İnsan sistemlerinin çoklu katmanları boyunca başarılı müdahalelerin özünü oluşturan işte bu gelişmiş kapasite ve beceridir. Bu özellik aynı zamanda, ustalık edinmiş koçların karakteristik özelliğidir.

İnanırız ki danışanlarımız ihtiyaçlarını karşılayacak, hedeflerine yönelik gerekli kaynağa fazlasıyla sahiptir ve çevresel koşulları göz önünde tutan, sağlıklı ve potansiyeli olan insanlardır.  Bu nedenle Gestalt Koçluğu, danışanın bu ihtiyaçları karşılama ve hedeflere ulaşma yolunda iç kapasitesi ile arasına giren, alışkanlık haline gelmiş davranış veya düşünce oluşturma şekilleri ne olursa olsun, farkındalığı ortaya çıkarmayı önde tutmaktadır.